Styl pisania

Styl pisania

Mária
Mária
Styl pisania | 22. 05. 2017

Dobrý deň, syn (ľavák) je v druhej triede a keď píše, má zápästie úplne skrútené dovnútra. Pri ďalšom písaní chytá kŕče do ruky. Ako ho to mám odnaučit?

Dobrý deň,

hlavný problém môže byť v tom, že dieťatko má nesprávne natočený papier pri písaní.

Predpokladám, že sedí s pravákom v jednej lavici a ten má ináč uložený papier, na ktorý píše (možno ho má rovnobežne s okrajom stola, alebo má natočený pravý horný roh k hornému okraju stola). To môže ľaváka zvádzať k napodobňovaniu, kedy sa snaží mať rovnako natočený papier ako pravák, mať rovnaký sklon písma, ale docieli to len tým, že prehne zápästie.

Skúste sa najskôr „pohrať“ s natáčaním podložky a tak zistíte, že či sa ručička trocha uvoľňuje a uhol natočenia zápästia sa mení.

Kŕče v ruke, ktorou píše, môže spôsobovať aj nesprávna voľba písacích potrieb (dôležitý je ergonomický tvar, správna voľba pera – plniace perá nie sú vhodné pri spodnom spôsobe písania, teda keď dieťa tlačí hrot pera pred sebou), ďalej je to nesprávne, či nízke držanie pera, alebo silný tlak ruky na podložku.

Ak potrebujete viac informácií k písaniu ľavákov, kliknite na tento odkaz na našej stránke: http://www.ako-spravne-pisat.sk/pisanie-lavakov/Prajem pekný deňMK

Mgr. Marcel Kubinský
odborný garant projektu

Ďalší otázky

Kontaktný formulár

Povinné údaje
Súhlasím so spracovaním osobných údajov
Používanie webu vyjadruje váš súhlas s použitými cookies. Dalsie informacie