Sklon písma

Sklon písma

Andrea
Andrea
Sklon písma | 17. 12. 2013

Dobrý deň, dcéra je prváčka a od začiatku písania má sklon písma do ľava alebo v tom lepšom prípade kolmo. Pani učiteľka jej často píše do zošita z písania pripomienku SKLON!. Dáva nám aj šablony na nácvik správneho sklonu, ale nemám pocit, že to pomáha. Dcéra nie je preučený ľavák ani obojruká, vo všetkých činnostiach uprednostňuje pravú ruku. Je sklon písma veľký problém? Aké sú príčiny tohto javu a ako sa dá riešiť?

Dobrý deň Andrea

Myslim si, že sklon písma je dôležitý, ale nie tak ako správna väzba jednotlivých grafém, ich tvar, grafická úprava v zošite a čo je najdôležitejšie - chybovosť písaného textu.

Ak dieťa má problém len v slone písma, tak to je skutočne zanedbateľné a dobrý učiteľ by to mal tolerovať, veď každý má iný typ písma, veľkosť a tak isto aj sklon. Je to špecifikum jedinca, ktoré súvisí s určitými črtami osobnosti človeka.

Myslím si, že by ste to ani vy doma, ani pani učiteľka v šole nemuseli riešiť.

Ak sa sklon čo i len trocha blíži ku kolmici, tak je to v norme.

Skúste ešte trocha upraviť pri písaní sklon uhla zošita, do ktorého píše a uvidíte, či nastane zmena. Ak nie - nevadí. Prajem Vám krásne Vianoce a veľa radosti v Novom Roku 2014.

MK

Mgr. Marcel Kubinský
odborný garant projektu

Ďalší otázky

Kontaktný formulár

Povinné údaje
Súhlasím so spracovaním osobných údajov
Používanie webu vyjadruje váš súhlas s použitými cookies. Dalsie informacie