Problemy prvaka

Problemy prvaka

aduska82
aduska82
Problemy prvaka | 05. 12. 2012

Dobry den, dcera je prvacka zacala pekne pisat a s citanim sa zlepsuje ale mame problemy pri Diktate. Ked jej diktujem slovo povie si ho ale aj tak napise zle zamiena si pismena alebo aj nejake vynecha. Ked odpisuje z knihy vsetko je dobre ale pri diktate skoro vsetko zle. Uz neviem ako jej to mam vysvetlit. Dakujem za radu

Dobrý deň

Som rád, že sa na nás obraciate aj s takýmto problémom a verím, že sa nám podarí Vaše ťažkosti vyriešiť.

Skúste na začiatok takej laickej diagnostiky zistiť, či nemá Vaša dcérka ťažkosti so sluchovou analýzou a syntézou. To znamená, že jej povedzte jednoduché slovo a žiadajte od nej, aby Vám povedala písmená, ktoré sú v slove (začínajte jednoduchými slovami napríklad: dom, zima, tráva, košeľa, stolička, ... až k zložitejším). Pri sluchovej syntéze je to naopak: písmená a ona povie slovo (r-a-k, m-ú-k-a, u-l-i-c-a, ... až k zložitejším)

Tieto zložky, ak nie sú dostatočne rozvinuté majú veľký vplyv na správne zvládnutie čítania a písania.

To, že niektoré písmená zatiaľ nevie napísať neznamená, že by ich nemala vedieť povedať a preto sa nemusíte obmedzovať iba na písmená, ktoré sa zatiaľ v prvom ročníku učili.

Na rozvoj analýzy a syntézy sú rôzne metódy a preto ak zistíte u Vašej dcéry vážnejšie nedostatky v tejto zložke, obráťte sa na najbližšie poradenské centrum a oni Vám radi pomôžu, prípadne napíšte znova.

Prajem Vám pekný deň a verím, že som pomohol.

Príjemné Vianoce

MK

Mgr. Marcel Kubinský
odborný garant projektu

Ďalší otázky

Kontaktný formulár

Povinné údaje
Súhlasím so spracovaním osobných údajov
Používanie webu vyjadruje váš súhlas s použitými cookies. Dalsie informacie