nesprávne spájenie písmen pri prepise z tačeného na písané písmo

nesprávne spájenie písmen pri prepise z tačeného na písané písmo

Jarka
Jarka
nesprávne spájenie písmen pri prepise z tačeného na písané písmo | 18. 10. 2013

Dobrý deň, mám syna prváka, ktorý má problém so spájaním písmem pri prepisovaní z tlačeného na písané, tvar je správny, ale jednotlivo napísaný.Po upozornení, že tam má chybu, si to vie opraviť. Neviem, či už tak skoro v októbri je už prepis z tlačeného na písané, mne sa to zdá skoro a tým pádom tie spoje nie sú dostatočne precvičené, ale to je len môj názor. S prepisom písaného písma problém mená. Môj manžel sa domieva, že by mohlo ísť aj o disgrafiu.Ďakujem

Dobrý deň Jarka

Nemusíte sa zatiaľ ničoho obávať. J U prváčikov je bežné, že im spájanie jednotlivých písmen pri prepise z tlačenej formy písma nejde ľahko a naozaj je unáhlené robiť diagnostické závery po dvoch mesiacoch školskej dochádzky. O dysgrafii by sa dalo hovoriť len vtedy, keby celkovo úroveň kreslenia, písmo a prakticky celý písomný prejav bol zaostávajúci za normou. To sa dá určiť len po dlhodobom pozorovaní pedagógom, alebo po odbornom špeciálno –pedagogickom vyšetrení. Ak sa o tom rozhodujete, tak s tým by ste mali počkať minimálne do ukončenia prvého polroka.

V prvom rade by ste sa mali snažil komunikovať so synovou pani učiteľkou a mali by ste sa dohodnúť na ďalšom postupe, ak sa jej zdá, že Váš synček nezvláda to, čo ostatné deti. Ona by mala najlepšie vedieť, či chlapček zaostáva za jeho rovesníkmi v triede, alebo nie.

Držím Vám palce a prajem len úspešné školské dni.MK

Mgr. Marcel Kubinský
odborný garant projektu

Ďalší otázky

Kontaktný formulár

Povinné údaje
Súhlasím so spracovaním osobných údajov
Používanie webu vyjadruje váš súhlas s použitými cookies. Dalsie informacie