nespravne drzanie pera

nespravne drzanie pera

daniela
daniela
nespravne drzanie pera | 15. 01. 2013

Dobry den, pisem vam s prosbou o radu ohladom nespravneho drzania pera nasej dcerky.od malicka bol jej grafomotoricky prejav slabsi ale farbicky drzala spravne.teraz ked v skole presli (podla mna velmi skoro-po 2 mesiacoch) z ceruzky na pero, zacala pero drzat krcovito, s prehnutym ukazovakom.Zacali sme so Stabilom, vyskusali aj Centropen, teraz aj na vase odporucanie vyskusame Tornado.Zaujima ma ako odstranit ten nespravny uchop.Teoreticky to ma dcerka zvladnute, chyti pero spravne (palec, podlozeny prostrednik a ukazovak len jemne polozi)ale ked zacne pisat, hned sa jej ukazovak ohne.velmi pekne dakujem za odpoved. daniela

Dobrý deň Daniela

Vaša dcérka drží pero síce správne, ale ukazovák má prehnutý preto, lebo trocha pevnejšie stláča pero a tým aj viac tlačí na podložku.

Skúste cvičiť maľovanie čiar, bodiek, či vymaľovávanie tvarov štetcom tak, aby robila čo najtenšie čiary.

Snažte sa o to, aby štetec, alebo potom aj pero držala tak jemne aby sa jej pero nešmýkalo a mohla písať, ale aby ste jej ho mohli pohodlne z rúčky vytiahnuť. Keď bude držať pero jemnejšie, budete vidieť, že sa jej ukazovák neprehýna.

Nechcite po nej aby mala ukazováčik prehnutý na opačnú stranu, úplne stačí, keď bude pri písaní vyrovnaný.

Prajem Vám veľa úspechov.


MK

Mgr. Marcel Kubinský
odborný garant projektu

Ďalší otázky

Kontaktný formulár

Povinné údaje
Súhlasím so spracovaním osobných údajov