lavak predskolak

lavak predskolak

mata
mata
lavak predskolak | 05. 01. 2011

Dobry den.Mam syna predskolaka,je lavak.V skolke ma take iste pracovne zosity ako pravaci a aj tak do nich pise ako ostatny.Problem je v tom,ze ked pani ucitelka predpisuje detom nejake cvicenie/slucky,vlnovky,sttiesky…/do riadkou,mojmu synovy to napise na pravu stranu a on musi pisat z prava do lava,vraj preto ze keby pisal ako pravaci tak by si zakryval to co ma predpisane,ma s tym problem lebo ja som ho doma ucila pisat z lava do prava,tak ako pravaci.Ved aj v skole bude pisat l lava do prava a nie naopak.Bojim sa ze potom z toho bude mat problem a kym sa to spravne nauci ostatne deti uz budu daleko pred nim,Je to spravne ze ho v skolke ucia takto pisat.Ked pise z lava do prava pise pekne,ale ked opacne vyzera to ako keby drzal ceruzku prvy krat v zivote.Dakujem za odpoved.

Dobrý deň Maťa.

Tak to ma veru trocha zaskočilo. Vaše postrehy sú správne a myslím, že pani učiteľke by ste mali odporučiť našu stránku, aby si upresnila informácie, ktoré nadobudla, prípadne by sa mohla aj ona niečo opýtať ak by mala záujem.

Samozrejme, že dieťa má písať, resp. kresliť tým istým smerom ako praváci, zásadný rozdiel je v naklonení podložky a osvetlenie z pravej strany.

V prípade, že by vášho syna chcela pani učiteľka učiť písať arabsky, čo by bolo zaujímavé, nevidím dôvod meniť jej metódy, ale pri predpríprave na písanie je skutočne nevyhnutné aby dieťa malo nacvičené pohyby z ľava do prava a nie naopak!

Prosím úprimne pani učiteľku, aby vášho syna brala tak ako ostatné deti a neučila ho niečo, čo mu v budúcnosti prinesie len ťažkosti.

Odporúčam do pozornosti kapitolu: Písanie krok za krokom - Písanie ľavákov, prípadne z odbornej literatúry: VODIČKA, I.: Nechte leváky drápat. Metodika levorukého psaní, kreslení a malování. Praha: Portál, 2008.

Držím palce.

MK

Mgr. Marcel Kubinský
odborný garant projektu

Ďalší otázky

Kontaktný formulár

Povinné údaje
Súhlasím so spracovaním osobných údajov
Používanie webu vyjadruje váš súhlas s použitými cookies. Dalsie informacie